Bakıldığında İlk Göze Çarpan Yer Burundur |

Bakıldığında İlk Göze Çarpan Yer Burundur

Bakıldığında İlk Göze Çarpan Yer Burundur

Bakıldığında İlk Göze Çarpan Yer Burundur

Burun yüzün tam ortasında yer aldığı için bakıldığında ilk gözüken fonksiyonel bir organdır.  Bunun içinde insanlar geçmişten günümüze kadar en çok burunlarından şikâyetçi olurlar veya beğenirler bu yüzden de yüz güzelliğini en çok etkileyen yerde burundur. Her zaman insanlarla karşılıklı gelindiğinde bakılan ilk yer yüz olduğu için insan ilişkilerinde de yüz çok büyük önem taşır.

burun-estetigi-fiyatlari
Burun sadece nefes alınan bir organ değildir. Burun koku almamızı, havanın nemlendirilmesini ve sesimizin bile kendimize has olmasını sağlayan çok önemli bir uzuvdur. Yani burnumuz sadece yüzümüzün güzelliğini tamamlayan estetiksel açıdan önemli olan bir yerimiz değil bunun yanı sıra doğru ve rahat nefes almamızı sağlayan yegâne ve vazgeçilmez olan bir organımızdır. Tüm bunları düşündüğümüzde insanların neden burun estetiği konusunda bu kadar kararlı ve istekli olduğunu daha iyi bir şekilde anlamış olmaktayız. Görünüşü eğri ve yapısal olarak kötü duran bir burnun yaptığı fonksiyonel işlevlerde her zaman kötü ve gerektiği gibi olmayacaktır. Yan duvarı ya da üst burun kemiği içeri göçmüş bulunan veya burnun içindeki kemiğin eğriliğinden dolayı nefes alamaz olan ve çok fazla burun tıkanıklığı yaşayan hastalarda ilerleyen zamanlarda daha çok problemler baş gösterecektir. Sağlık açısından yaptırılması gerekli olan bir ameliyatta hasta hem sorunlarından kurtulacak hem de dış görünümü açısından yüz hatlarına gidecek şekilde yapılacak doğal bir buruna sahip olacaktır.

Bu tarz ameliyatlarda uzman doktorlarla birkaç kez ön görüşme yapılması çok önemli bir konudur. Ameliyat genel anestezi ile yapılacağı için tam teşekküllü ve donanımlı bir hastanede yapılması gerekmektedir. Tüm bunlar ve burun estetiği fiyatları konusu bu ön görüşmelerde netlik kazanacak ve sizde önünüzü daha iyi bir şekilde görerek karar verebileceksiniz.